O autorze

 Działam w branży turystycznej, marketingowej, e-commerce od 1989 roku. Jeszcze jako nastolatek byłem członkiem zarządu Biura Obsługi Ruchu Turystycznego Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Stroniu Śląskimi reprezentowałem tę gminę Stronie Śl. na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Poznaniu.

Jako referent d.s. turystyki Biura Turystycznego ALMATUR we Wrocławiu przygotowywałem oferty turystyczne, zajmowałem się ich reklamą i wdrażaniem sprzedaży. Współpracowałem z wieloma touroperatorami w Polsce i za granicą oraz z mediami.


Będąc Specjalistą d.s. Marketingu Ośrodka Górskiego Czarna Góra S.A. w Siennej a następnie Dyrektorem d.s. Marketingu tworzyłem fundament pod zmianę wizerunku Ośrodka. Współpracowałem z gestorami bazy noclegowej i gastronomicznej na terenie Ziemi Kłodzkiej (ponad 50 agentów). Reprezentowałem firmę na najważniejszych targach turystycznych w Polsce: Poznań, Warszawa, Katowice, Łódź, Kraków, Wrocław, Opole, Kołobrzeg, Polanica Zdrój. Zbudowałem i administrowałem pierwszą stronę internetową Ośrodka. Opracowałem i wdrażałem politykę cenową i marketingową, która skutecznie przyczyniła się do wzrostu rentowności obiektu. Współpracowałem z lokalnymi władzami (gminy, powiat) oraz z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Projektowałem i wytyczałem pierwsze trasy rowerowe, wędrówkowe i spacerowe w Masywie Śnieżnika. Pracowałem nad rozbudową infrastruktury gastronomicznej i narciarskiej (szkółki narciarskie, ski serwisy) Ośrodka. Całokształt mojej pracy znacznie wpłynął na poprawę wizerunku firmy, zwiększenie rentowności oraz zdobycie tytułu Najpopularniejszego Ośrodka Sportów Zimowych 2000/2001 (Onet.pl) oraz Najlepszego Ośrodka Sportów Zimowych 2000/2001 (Słowo Polskie, DOT).


Jako Manager zarządzałem obiektami noclegowymi i gastronomicznymi działając na wielu płaszczyznach. Rekrutacja, szkolenia i motywowanie pracowników, opracowanie ofert i wdrażanie sprzedaży, działania marketingowe (promocje, PR i inne) to tylko niektóre elementy które miały istotny wpływ na osiąganie konkretnych założeń strategicznych firm.

.
.
.

Doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej, handlu w internecie (e-commerce), budowie i zarządzaniu stron ami internetowymi, Coaching, Mentoring i inne pozwalają mi jeszcze szybciej i skuteczniej działać w różnorakich rzeczywistościach biznesu nie tylko turystycznego.

3 lata działalności w Wiedniu pozwoliły mi zostać zarówno liderem mediów polonijnych w Austrii jak i zyskać ogromną popularność na rynku turystycznym.

Po powrocie do Polski w 2011 roku zamieszkałem w tajemniczych Górach Sowich. Pracowałem jako manager i specjalista ds. marketingu dla hotelu Borys** w Zagórzu Śląskim, hotelu Niemcza SPA***, hotelu Sowia Dolina*** w Kamionkach i hotelu Srebrna Góra***, Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Antracytu w Nowej Rudzie, Centrum Zdrowia i Wypoczynku NOWY ZDRÓJ**** i w hotelu Alpejskim*** w Polanicy-Zdroju.

Pracowałem również przez 2,5 roku dla firmy energetycznej jako ekspert ds. produktu i sprzedaży. Organizowałem Spotkania z produktami Regionalnymi i atrakcjami Turystycznymi w Srebrnej Górze. Konsultowałem i szkoliłem pracowników branży MLM.

Tworzyłem i administruję wiele stron internetowych i blogów firm i instytucji. 

Posiadam również doświadczenie jako manager, szef marketingu, dziennikarz i fotograf lokalnego tygodnika społeczno-kulturalnego „Noworudzianin” w Nowej Rudzie.

ZOBACZ TUTAJ MOJE REFERENCJE I OPINIE

MOJE CV

One thought on “O autorze

 • 13 lutego 2018 at 21:55
  Permalink

  Gratuluję Dawidzie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Polecana książka

  • książka Potężny ponad miarę (Wersja drukowana)
  • książka Armia cesarza (Wersja drukowana)