Kogo słuchać…? Komu wierzyć…?

O tzw. „służbie zdrowia” i moimi doświadczeniami pisałem nieco już na blogu tutaj:

Szczepienia… obowiązek czy prawo?

„Botoks” w Jugowie? – UWAGA NIE CZYTAĆ W TRAKCIE JEDZENIA!!!

Obecnie współorganizuję spotkanie z dr Jerzym Jaśkowskim w Kłodzku wraz z kolegami z Wolności.
Postać na pewno kontrowersyjna i ciekawa zarazem.
Oczywiście lubiana przez antyszczepionkowców i znienawidzona przez tych, co uważają, że szczepionki są KONIECZNE, NIEZBĘDNE i nikomu krzywdy nie robią… oraz wręcz uznany za oszołoma przez tych co na szczepionkach i tej pseudo służbie zdrowia kasę robią 🙂

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Co prawda nie znam człowieka, więc nie mam wyrobionego zdania… kilka krótkich wystąpień w internecie, które raczej mnie zaciekawiają niż odtrącają i tyle. Trzeba zatem tę ciekawość zaspokoić. 😉
Oczywiście wywiązała się rozmowa, co było do przewidzenia, ale do rozmowy włączają się osoby jakoś tam identyfikujące się z Wolnością przestrzegające mnie przed tym człowiekiem…

Gdzie tu WOLNOŚĆ…?

Jan: To smutne, ze partia majaca powazne ambicje polityczne w kraju firmuje swoja nazwa spotkanie z czlowiekiem popularyzujacym teorie spiskowe i pseudonaukowe mity. Takimi autorytetami chcecie budowac swoja popularnosc?
Nie jest wam wstyd?

Dawid Sarysz: To ciekawe, że niektórzy próbują partii Wolność, która Wolność ma już w swojej nazwie dyktować co mają robić a co nie, z kim się spotykać a z kim nie. WSTYD to kraść Szanowny Panie. A człowiek to człowiek. Korwina też niejedna osoba ma za oszołoma. Dziś dla mnie niejeden tzw. „oszołom” (a przecież każdy, kto myśli i działa inaczej niż lewacka propaganda każe, jest durniem, oszołomem, wariatem, faszystą etc.) jest lepszy niż nowoczesny, postępowy tzw. „europejczyk” (celowo małą literą). Warto poznać człowieka i wyrobić sobie samemu zdanie niż klepać wyuczone formułki lub cudze poglądy na jakiś temat. Warto spotkać się nawet z przeciwnikiem i poćwiczyć choćby argumentację niż …. etc. Tak działa Oddział Wolności w Kłodzku. Od lat organizuje Piknik Prawicy na który zapraszamy bardzo różne i nierzadko kontrowersyjne osoby… głównym i stałym gościem jest JKM, który nie wstydzi się rozmawiać… itd.

Jak widać JKM nie wstydzi się również zdystansować do siebie i bardzo konkretnego wizerunku z jakim go kojarzymy  Fotki z ostatniego Pikniku Prawicy – uwaga na zdjęciach kontrowersyjne osoby 
www.facebook.com/pg/wolnosc.klodzko/photos/?tab=album&album_id=1023218287836818

A tutaj filmiki również: www.piknik.sarysz.pl

Jan: z kim się spotykać a z kim nie
Problem w tym, że ten człowiek jest zwyczajnie niebezpieczny dla zdrowia publicznego, i esencją jego „wykładów” są kłamstwa które mogą spowodować spadek szczepień a w efekcie większą zapadalność społeczności na choroby. Żadna partia polityczna nie powinna choćby tykać takich „osobowości”.
>Warto poznać człowieka i wyrobić sobie samemu zdanie niż klepać wyuczone formułki lub cudze poglądy na jakiś temat.
Obejrzałem naście godzin jego filmów, więc wiem o czym mówię. O tej osobie pisze się też w internecie.
http://blogdebart.pl/tag/jaskowski/

Dawid Sarysz: O działalnościach karteli farmaceutycznych powstało wiele publikacji a i film niejeden  Na własnej skórze doświadczałem tzw. „służby zdrowia”, szkoleń dla lekarzy w hotelach i też parę zdań skrobnąłem na ten temat choć nie będę wklejał tu linka do własnego bloga żeby się reklamować  Większym zagrożeniem są ci „BIZNESMENI W BIAŁYCH KITLACH” niż ten doktor na emeryturze. A zagrożeniem on jest… dla biznesu farmaceutycznego. Warto posłuchać może jednego z wykładów wiceprezesa naszego oddziału partii Wolność w Kłodzku dra Jana Pokrywki – z ostatniego Pikniku Prawicy, o którym wspominałem wyżej (bardzo lajtowy jak na dra ): 

Jan:  >O działalnościach karteli farmaceutycznych powstało wiele publikacji a i film niejeden 
Super, ale my mówimy o pseudonauce promowanej przez Jaśkowskiego którego promuje Partia Wolność a nie „kartelach farmaceutycznych” i oszołomstwie głoszonym wokół tego.

>Większym zagrożeniem są ci „BIZNESMENI W BIAŁYCH KITLACH” niż ten doktor na emeryturze
Zaraz, sugeruje Pan, że medycyna oparta na dowodach jest mniej skuteczna od „alternatywnych metod leczenia” których skuteczność waha się na granicy efektu placebo? Jest aby Pan poważny?

Dawid Sarysz: Uważam, że dzisiejsza medycyna skupia się na skutkach/objawach a nie przyczynach bo lecząc przyczyny traci klienta… biznes to biznes. Współorganizatorem spotkania jest oddział kłodzki partii Wolność a nie cała partia. Jeżeli to jest spektakularna promocja dra Jaśkowskiego to pewnie znacznie mniejsza niż debata przed wyborami prezydenckimi gdzie myśląc podobnie pewnie można nam zarzucić promocje Dudy, Komorowskiego, Kukiza i innych przybyłych na spotkanie.  Ta pana nauka w odróżnieniu od tzw. „metod alternatywnych” choć wolę określenie naturalnych metod leczenia opiera się często na KUPIONYCH BADANIACH I DOWODACH i niejeden ten „dowód” a właściwie jego autentyczność ujrzał światło dzienne tylko najczęściej poprzedzone to było wieloma ofiarami, nierzadko śmiertelnymi. Tego wcale nie trzeba szukać w działach teorii spiskowych i o tym mówią szczerzy lekarze choć boją się o tym mówić głośno a jak firma farmaceutyczna „szkoli” najlepszych swoich sprzedawców/wróć – lekarzy to mogę książkę napisać bo lata pracowałem w hotelarstwie i organizowałem takie szkolenia.

Jan: >Uważam, że dzisiejsza medycyna skupia się na skutkach/objawach a nie przyczynach bo lecząc przyczyny traci klienta
Medycyna praktykuje tak leczenie objawowe jak i przyczynowe, zależnie od przypadku chorobowego. Skąd w ogóle takie rewelacje Pan bierze? o_O

>Jeżeli to jest spektakularna promocja dra Jaśkowskiego to pewnie znacznie mniejsza
To nie jest ważne kto i gdzie, tylko co robi – promuje pseudonaukę i osoby skompromitowane, popularyzujące zwyczajne kłamstwa. Nie wiem, czy popularyzacja kłamstw medycznych jest czymś akceptowalnym przez partię? Mam nadzieję, że nie doszło w niej do takiej degeneracji.

>często KUPIONYCH BADANIACH I DOWODACH 
Niestety jest to kłamstwo, wielokrotnie rzucane przez antyszczepów. Jestem jednak ciekaw, w jaki sposób Pan chciałby to udowodnić, lub znaleźć poszlaki ku takiej tezie. 

>ego autentyczność ujrzał światło dzienne tylko najczęściej poprzedzone to było wieloma ofiarami, nierzadko śmiertelnymi
Ach no tak, zawsze w przypadku teorii spiskowych i pseudonauki jest mowa o uciszaniu „niepokornych”. Można przykład?

Dawid Sarysz: Z własnego doświadczenia oraz moich bliskich i znajomych. Rozmawiam też z lekarzami – dla Pana to będą oszołomy ale większość z nich boi się mówić publicznie w przeciwieństwie do dra Jaśkowskiego. Chemioterapia to leczenie przyczynowe? Zabija komórki rakowe i wali w cały organizm ale nikt się nawet nie zastanawia jak te komórki powstały – co było przyczyną… a może porozmawiamy o przypadkach w szpitalach? Jestem również dziennikarzem, badam różne rzeczy, sprawy i przypadki. Nie można wszystkich lekarzy i całej służby zdrowia wrzucić do jednego wora choć dziś, na studiach kształceni są raczej sprzedawcy medykamentów, którzy mają rozpoznać jakoś tam problem i dopasować tzw. „lek”. Byłem świadkiem szkoleń lekarzy, wynagradzanych za SPRZEDAŻ a nie za cokolwiek co ma wspólnego z pomaganiem chorym. Dużo gorsze rzeczy mógłbym opisywać ale internet do tego się nie nadaje  Pan wogóle to jesteś jakiś strażnik partii Wolność? Nie wszystko co człowiek robi wiąże się z partią – jakąkolwiek a Pan na siłę widzę wiąże te rzeczy. PO CO? Co Pan próbuje na siłę udowodnić? 

Taki drobny przykład: ://www.gazetawroclawska.pl/…/542543,badania… ale pewnie gazeta ta jest niewiarygodna albo nawet głupia choć tu bym się nie kłócił wcale  Pewnie każde źródło takie będzie dla Pana.

Rozmawiałem z wieloma lekarzami i po wielu wstrząsających rozmowach mówili, że z tymi doświadczeniami nigdy nie chcieliby zostać lekarzami gdyby mieli taką możliwość a film „Botoks” to zaledwie czubeczek góry lodowej… no tak mówią lekarze – komu mam ufać jak nie im  Poza tym powtórzę po raz wtóry: szkolenia farmaceutyczne dla lekarzy, które przerabiałem – to moje źródło wiedzy i doświadczeń – nie w Bangladeszu tylko w Polsce.

TAM GDZIE LUDZIE – TAM POJAWIAJĄ SIĘ BŁĘDY!
TAM GDZIE SĄ PIENIĄDZE A PRODUKCJA MEDYKAMENTÓW TO OGROMNY BIZNES TAM POJAWIAJĄ SIĘ BIZNESOWE CECHY: OSZUSTWA, PRZEKRĘTY BO LICZY SIĘ BIZNES!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Jak być kobietą zadbaną finansowo (Wersja drukowana)
    • książka Odrodzenie Feniksa (Wersja drukowana)