O co Wam chodzi tak naprawdę…?

Po wczorajszym moim wpisie

Polscy naziści…?

rozwinęła się krótka dyskusja na moim profilu na FB:

Rozmówca 1: Pokazać czoło marszu z tymi młodymi ludzmi ze swastykami na ciuchach i rękami unoszonymi w hitlerowskim pozdrowieniu!!!!!

Ja: Czoło marszu to może jakieś kilkadziesiąt osób. Te parę transparentów i nawet kilkaset osób nie decyduje o większości. Chyba, że mnie, wiele osób starszych, dzieci, rodziny też uważać za nazistów. W KAŻDEJ społeczności są czarnej owce. To nie powód by wszystkich pod nich podpinać. Eurokratom i „polskim” politykom tak jest wygodniej. Dlaczego PO nie krytykowało marszu jak rządziło choć było dużo gorzej? Oni tak naprawdę mają go gdzieś byle mieć powód, żeby dopieprzyć się do PiSu w walce o odzyskanie koryta.

Rozmówca 1: Wiem wszystko co pro pisowskie to prowokacja!!! Dawid ja jestem bardzo szczęśliwy że moje dzieci nie bawią się w politykę. Znasz swoje środowisko w którym się wychowałeś? To nie Stronie tylko czerwone miasteczko, i tyle moich mądrości!!! Koryta stoją te same,tylko zawsze świnie się przy nich zmieniają!!!!!!

Ja: O to to właśnie. Dlatego uważam od lat, że należy zlikwidować koryto a nie zmieniać świnie przy nim 

Nie pisałem nic o prowokacji. Są skrajnie prawicowe grupy i żadna to tajemnica, że są, działają i jakie mają poglądy. Ale przypisywać nazizm i faszyzm dziesiątkom tysięcy zwykłych ludzi, którzy w ten sposób świętowali to zwykłe chamstwo. Na pochodach pierwszomajowych też szli ludzie i świętowali i nikt nie śmiał krytykować bo to było pod płaszczykiem władzy. Władza nie organizuje Marsz Niepodległości ale, jak już pisałem, wszystko można zrobić żeby walczyć o swoje. Reżimowe media (zarówno z jednej jak i z drugiej strony) mają gdzieś obiektywizm. Doświadczam tego nawet lokalnie, w naszych małych społecznościach. Dla wielu liczą się własne interesy a nie dobro ludzi.

Rozmówca 2: Tylko na chwilę i znikam. Dawid Ty tak na serio nie znasz powodu dlaczego za PO było „dużo gorzej” czyli były demolki i rozruby, a teraz na marszu jest spokój pod tym względem ?? Naprawdę nie znasz, czy tylko tak udajesz ????

Ja: Wiem bardzo dobrze. Pamiętam również prowokacje (jak już Pan wspominał) bojówek ówczesnego rządu, działaczy niemieckiej antify w kominiarkach napieprzających kogo popadnie, policję zachęcaną do użycia przemocy czy wreszcie podpalona budka przy rosyjskiej ambasadzie (do czego przyznał się Wojtunik – policjant z CBŚ a potem CBA za rządów PO-PSL – w rozmowie z Bieńkowską).

Wybór między PiS a PO-PSL jest jak między dżumą a cholerą.

Rozmówca 2: Wszędzie te prowokacje wobec tych grzecznych obywateli proszę Pana, jak już na Pan przeszliśmy. Na szczęście już w tym roku nikt z nie przeszkadzał im w hailowaniu, w zdemolowaniu kiosku ruchu czy chociażby w celu uniknięcia prowokacji Policja wkroczyła z opóźnieniem kiedy ci prawi obywatele nap… grupkę kobiet z antynazistowskimi hasłami. Pozdrawiam Pana redaktora.

Ja: Czekaj, bo ja myślałem, że Panu (Rozmówca 1) odpisuję  Wzrok już nie ten 

Proszę Cię, co znaczy nap.. grupkę kobiet? Pobili je? Użyli jakiejkolwiek fizycznej przemocy? Daj spokój. Ja widziałem, ze to policja aresztowała tych biednych, grzecznych ludzi z antify. To pooglądaj sobie te biedne kobiety z antify tutaj w relacji pewnego Brytyjczyka https://www.youtube.com/watch?v=xypt7yWIIL4 UWAGA: od 25 sekundy do 2 minuty to zdjęcia z marszu ANTIFY a nie z Marsz Niepodległości. Porównaj obrazki i znajdź różnice Pozdrawiam

Oczywiście zwolennicy PiSu słuchają reżimowego TVP i mają takie zdanie jak tam im zaserwują a przeciwnicy PiSu słuchają TVN, Polsatu itp. i też powtarzają jedynie to co tam usłyszą. JA TAM BYŁEM rok temu i widziałem na własne oczy. Moje wrażenia są bliższe relacji tego Brytyjczyka niż PiSowskiej czy POwskiej propagandzie. Oczywiście znalazł się jeden z drugim pijany ale nie mieli szans po 99% na jedno nie takie ich słowo czy zachowanie reagowało a poza tym świetnie reagowały służby porządkowe Marszu. Czy byli to prowokatorzy czy zwykli pseudokibice? Nie wiem ale mogę ich policzyć na całej trasie na palcach obu rąk a trochę się przemieszczałem (do przodu, do tyłu) żeby zobaczyć tych strasznych nazistów. No nie widziałem. Może wzrok nie ten (jak Wojtek to już w tej rozmowie doświadczył ). Oczywiście poszło parę wulgarnych haseł ale ja ich nie krzyczałem choć serce się rwało do wykrzyczenia … ale więcej i gorszych wulgaryzmów nasłucham się pod moim domem i na ulicy od gówniarzy z porządnych podobno rodzin i wcale nie krytykuje tego. Sam zaklnę nie raz siarczyście dla podkreślenia emocji, wzburzenia. Nie używam wulgarów jako znaków przestankowych. Na Marsz Niepodległości czułem dumę i radość. Świętowałem 11 listopada a nie wcielenie do nazistów, nacjonalistów. Żyjemy w chorych czasach. Kiedyś było źle bo źle traktowano kobiety, pełno było przemocy, gwałtów, zero wolności słowa… mówiliście obaj, Panowie, w szkole wierszyk „Murzynek Bambo w Afryce mieszka…” a dzisiaj to przecież masakrycznie rasistowskie jest! Mówiliście: „chodzi lisek koło drogi nie ma ręki ani nogi…” – no jakaś katastroficzna wizja biednego liska! Dzisiaj wierszyka z afrykańskim dzieckiem już nie ma w polskiej edukacji a lisek doczekał się nowej, łagodniejszej wersji: „chodzi lisek koło drogi, ciuchuteńko stawia nogi…”. SUPER. Ale nie możemy słowa powiedzieć, żeby zaraz ktoś nam nie przypisał homofobii, rasizmu, nacjonalizmu… itd. wszystko dlatego, że w ramach poprawności politycznej i ideologicznej pozwalamy sobie wchodzić na głowę po prostu. Cała zaś ta ich ideologia do czego prowadzi? Do zamachów i zmian na „lepsze” co pokazuje ten filmik

Rozmówca 2: Używając Twojej retoryki, która często używasz mogę napisać, że takie wywody jak powyższy ukazujące wybiórczo tylko te dobre strony marszu ( z całą stanowczością stwierdzam, że są tam dobre rzeczy), nie przekonują mnie, że nie było innych złych. To o czym napisałem powyżej odnosiło się do zajść we Wrocławiu. Wiem, że to co wkleję, czyli źródło przekazu będzie dla Ciebie żadną wiarygodną informacją …
https://wiadomosci.wp.pl/przepychanki-we-wroclawiu-w-czasie-obchodow-11-listopada-6186724451162241a

DO ROZMÓWCY 2: przestań proszę mnie szufladkować, pisać że WIESZ, że coś mnie przekona lub nie – bo jest coś dla mnie wiarygodne lub nie a poza tym to trochę brzmi ironicznie to pozdrowienie redaktora. Staram się pokazywać swoje przemyślenia i przekonania NA SWOIM PRYWATNYM blogu www.sarysz.pl i tutaj na PRYWATNYM profilu FB. Nie wchodzę nikomu z buciorami do ich profili. Kto chce może sobie tu wejść i poczytać co myślę. Ja czytam nieraz co inni wypisują ale nie narzucam niczego nikomu. MYŚL co chcesz. Jak się komuś nie podoba to może przecież mnie odlajkować. BYŁEŚ we Wrocławiu? Ja nie. Dlatego nawet nie komentuję tego co tam zaszło. Rozmawialiśmy o Marsz Niepodległości a Ty wysakujesz niby z tym samym tematem ale w innych realiach czasoprzestrzeni. Nawet jakby we Wrocławiu były same hitlerowskie skurw… to czy to oznacza, że Bruksela i Targowica ma prawo MNIE i dziesiątki tysięcy uczestników warszawskiego marszu nazwać nazistami, faszystami? WOJTEK, obudź się i najpierw przeczytać co te słowa oznaczają. Nawet Niemcy, spadkobiercy nazistowskiej spuścizny nie pozwalają się tak nazywać. Nawet nacjonalistyczne niemieckie czy austriackie ugrupowania wytoczą Ci proces za nazwanie ich nazistami. NAZIZM to nie to samo co nacjonalizm to rodzaj nacjonalizmu BEZPOŚREDNIO i TYLKO i WYŁĄCZNIE związany z Hitlerem. Uważasz tych ludzi za hitlerowców? Żydzi niejako zastrzegli sobie słowo „holokaust” i wiemy, że dotyczy eksterminacji Żydów, nie jakiejkolwiek innej nacji, a tym bardziej nie robaczków w drzewie jak to użyła Agnieszka Holland w swoim filmie kręconym na naszych terenach. BEZ PRZESADY! My Polacy bardzo często mamy taki mankament, że używamy słów, których do końca nie rozumiemy bo tak fajnie brzmią. Proszę Cię raz jeszcze Wojtku! Ja lubię rozmawiać ale daruj sobie wycieczki do mojej przeszłości, do mojej pracy itp. Ja się w takie Twoje tematy nie mieszam a nawet nie zdarzyło mi się chyba na Twoim prywatnym profilu skomentować cokolwiek z Twoich politycznych wypowiedzi. Komentuj moje, śmiało, ale bez dygresji. Wal wprost ale nie używaj dwuznacznych, nieczytelnych ironicznych inwektyw. Bardzo Cię proszę. NIKT z nas nie jest ideałem ale każdy zasługuje na szacunek. Niestety to częsta praktyka, najczęstsza właśnie w środowiskach PO, PSL, Nowoczesnej czy SLD że jak się kończą argumenty to najlepiej po prostu kogoś zdyskredytować, zgnębić, zgnoić, zniszczyć. Doświadczam tego od lat, doświadczała moja żona, moje dzieci i o wielu takich rzeczach, które musiały doświadczyć moje dzieci czy żona nawet nie macie pojęcia. Nie wpisujcie się w taką retorykę i taki sposób prowadzenia dysputy. Nie pozwolę na takie ich i mnie traktowanie. Pozdrawiam

Używając Twojego sposobu myślenia, skoro jeden bandyta, złodziej, morderca znajdzie się w Jugowie to należy aresztować wszystkich mieszkańców, zwłaszcza jeśli wiedzą o istnieniu takiego jegomościa, żyją z nim na codzień i nie pójdą donieść na niego.

A propos kobiety, która dostała racą. Zgodzę się z nią i jej współczuję. Nie lubię za bardzo rac ale jeszcze gorsze są dla mnie noworoczne fajerwerki, które zanieczyszczają i są dużo bardziej niebezpieczne niż race, które zazwyczaj są na stadionach i przy kilku uroczystościach. Fajerwerki odpala większość a są złe. Niejedną osobę zraniły a nawet zabiły. ZAKAZAĆ! 

PS. Nie wiem czy Pan słyszał o takim polityku w Austrii jak Strache. Skrajna prawica. Cytuje Hitlera i najchętniej wypieprzyłby ze swojego kraju wszystkich imigrantów z Polakami włącznie. Jak tam mieszkałem to rodowitych Austriaków spotykałem rzadziej niż Turków, Serbów i Polaków. Jego kandydat na prezydenta przegrał nieznacznie. Teraz razem ze zwycięzcą wyborów do parlamentu Kurzem tworzą koalicję i utworzą rząd. Coś jest na rzeczy. Jak tak dalej pójdzie, jak Europa dalej będzie przyjmować islamistów to dopiero zobaczymy co to jest skrajna prawica. Wówczas taki Marsz Niepodległości to będzie spacerek przedszkolaków w porównaniu do tego co na własne życzenie gotują nam władze euroburdelu i polscy targowiczanie.

PS. 2 Jest tylko jeden powód dlaczego UE i polska targowica wścieka się na Marsz Niepodległości. Gdyby na tegorocznym Marszu wznoszone były hasła przeciwko obecnemu polskiemu rządowi to dla UE i targowiczan byłby to najbardziej demokratyczny i zajebisty głos wielotysięcznego ludu a ten nacjonalistyczny margines byłby niezauważalny a PiS z kolei pieprzył by wówczas to co oni teraz wygadują. Ponieważ na Marszu krzyczano przeciwko przymusowej relokacji islamskich imigrantów, przeciwko terrorystom, przeciwko Brukseli no to jest jak jest. ONI WSZYSCY MAJĄ GDZIEŚ TEN CAŁY NACJONALIZM i troskę o nas, obywateli, niepokój o powrót Hitlera itd. Ściema, kłamstwo, żenada. Liczy się koryto, koryto i jeszcze raz koryto.

PS. 3 Zapraszam obu Panów (rozmówców) i wszystkich za rok na ten straszny Marsz Niepodległości. Okrągła rocznica będzie. Przekonacie się na własne oczy kto kłamie w tej sprawie 🙂

Rozmówca 2. Chętnie bym wziął udział w tym marszu. Miałem nawet w ostatnich latach propozycje. Nigdy jednak nie będę maszerował w jednym marszu z tymi, których obecności tak tutaj podwarzasz..

Ja: Sorry ale teraz pocisnąłeś – podważam obecność? W co mnie wplątujesz chłopie. Marginalizuję – TAK ale nie podważam. Stary, zamknij się w chałupie i siedź – kto Ci broni? Nie pójdziesz na 100 tysięczny marsz przez kilkudziesięciu kolesi, których obaj nie lubimy, nie pójdziesz na rynek żeby wziąć udział w rekonstrukcji bo ktoś tam jeden czy drugi Ci przeszkadza. SPOKO. MASZ PRAWO! Zabarykaduj się w domu i czekaj na wiosnę ludów  ale nie imputuj mi rzeczy których nie wypowiedziałem.

Rozmówca 2. Racja, może ich szkodliwość tylko podważasz. Przepraszam. Potrafię się przyznać do braku racji

Ja: Nie podważam ale umniejszam, bo robisz z igły widły.

I tak to kończą się argumenty a moi rozmówcy słusznie idą zrobić coś pożytecznego 🙂
Też tak uczynię. Pozdrawiam wszystkich

2 thoughts on “O co Wam chodzi tak naprawdę…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Podróże do wnętrza siebie (Wersja elektroniczna (PDF))
    • książka Księga est (Wersja elektroniczna (PDF))