Przestań być Szefem – zostań Liderem!

To dla większości z nas niemal „NATURALNE”, że Szef/Pracodawca ma zawsze rację nawet jak jej nie ma. To niemal dogmat, że Szef/Pracodawca może nas opieprzać do woli, często nawet stosować mobbing zwłaszcza gdy popełniamy błędy. Ile razy Wasz Szef/Pracodawca krzyczał na Was, groził Wam, zastraszał – nawet bez powodu – wyładowując w ten sposób swoje własne frustracje? Trudno obrywać za coś czego się nie zrobiło albo nie miało świadomości, że czegoś być nie powinno. Czy jednak nasze błędy czynią już uprawionymi takie zachowania?

KAŻDY Z NAS jest człowiekiem a w naturze KAŻDEGO człowieka jest popełniać błędy, mylić się. SZEF TEŻ POPEŁNIA BŁĘDY!!! Najczęściej ta sytuacja spotyka się w najlepszym przypadku z wytknięciem nam błędów, pokazaniem gdzie zrobiliśmy źle i ostrzeżeniem, żeby tak nie robić bo w przeciwnym wypadku…

Kto z Was miał tyle szczęścia i spotkał na swojej zawodowej drodze Szefa/Pracodawcę, który nie zatrzymuje się na wytykaniu błędów tylko pokazuje dokładnie jak ich unikać, jak pokonać przeszkody czy wręcz pomaga SAM wyjść nam z trudnej sytuacji?

To LIDER chce aby Cię zmotywować po to by Twoje błędy były dla Ciebie chwilową trudnością a nie traumą, abyś następnym razem w porę się spostrzegł i sam pokonał strach, podejmując wyzwanie, unikając wpadek czy łatwo rozwiązując problemy.

Oczywiście łatwiej jest zastosować przysłowiową „zjebkę” i przy okazji podbudować swoje chore ego „Wodza” i „Pana” na włościach. Niemniej w miarę upływu czasu jest to coraz mniej skuteczne i w najlepszym przypadku nasz pracownik trzaśnie drzwiami lub coraz częściej spotykać się będziemy w sądzie za mobbing. NIE OPŁACA SIĘ.

Przykład LIDERa buduje szacunek, autorytet Szefa/Pracodawcy, lojalność pracownika i trwałe więzi. Na dłuższą metę ten sposób jest bezcenny.

Dlaczego jednak tak wielu nie praktykuje postawy Lidera? Nie chce się, nie potrafię? To się naucz! Każecie pracownikom uczyć się i stale rozwijać swoje umiejętności a Wy drodzy Szefowie co? Wszystkie rozumy pozjadane? Jest szereg szkoleń, konferencji i seminariów dla kadry zarządzającej. Pomoże to Wam nie tylko w kierowaniu swoim biznesem ale w podejmowaniu właściwych decyzji, komunikacji z personelem, klientami oraz w budowaniu zespołu/teamu którego wartość przekroczy Wasze najśmielsze oczekiwania. Chyba, że zniesienie niewolnictwa nie jest Wam na rękę i przynajmniej w ten sposób próbujecie sobie wynagrodzić tę niedogodność.

Życzę wszystkim pracownikom tylko Liderów a Szefom/Pracodawcom jak najszybszego porzucenia niewłaściwych, niemoralnych i niezgodnych z prawem zachowań w przeciwnym wypadku…  pozdrawiam
Dawid Sarysz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Odrodzenie Feniksa (Wersja drukowana)
    • książka Armia cesarza (Wersja audio (MP3))