Robert Kiyosaki – być bogatym czy biednym ojcem?

Dla mnie osobiście książki Roberta Kiyosaki, szczególnie zaś Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec, pozwoliły mi popatrzeć zupełnie inaczej na świat biznesu, finansów i dążenia do sukcesu. Dzięki niemu po dziś dzień buduję pasywne dochody, które dają mi wolność finansową, ogromną niezależność i czas, którego zawsze miałem za mało. Dziś to ja jestem szefem dla samego siebie 🙂

Autor urodził się na Hawajach w rodzinie będącej czwartą generacją Amerykanów japońskiego pochodzenia. Wywodzi się z rodziny mającej znaczące osiągnięcia w dziedzinie edukacji. Jego ojciec był dyrektorem departamentu edukacji na Hawajach. Po skończeniu szkoły średniej Robert studiował w Nowym Jorku, a po otrzymaniu dyplomu wstąpił do sił morskich USA i został wysłany do Wietnamu jako pilot helikoptera bojowego w randze oficera.

Po powrocie z wojny rozpoczął swoją karierę w biznesie. W 1977 roku założył firmę, która jako pierwsza wprowadziła na rynek „portfele dla surferów” wykonane z nylonu i zamykane na rzepy. Produkt ten – zdobywając światowe rynki – przysporzył firmie wiele milionów $. Kiyosaki i jego wyroby opisano w takich periodykach, jak: Runner’s World, Gentleman’s Quarterly, Success Magazine, Newsweek, a nawet Playboy.

  

W 1985 roku opuścił on świat biznesu i założył, wspólnie z innymi, międzynarodową firmę edukacyjną, która działa w siedmiu krajach, ucząc dziesiątki tysięcy absolwentów zagadnień związanych z biznesem i inwestowaniem. Nadawany przez okrągły rok program telewizyjny autora – który miał charakter edukacyjny – był emitowany na całe USA.

  

W wieku 47 lat Robert Kiyosaki przeszedł w „stan spoczynku”, zajmując się tym, co lubi najbardziej, czyli inwestowaniem. Mając na uwadze wzrastającą przepaść pomiędzy tymi „co mają” i tymi „co nie mają”, stworzył planszową grę edukacyjną o nazwie CASHFLOW, która uczy zasad postępowania związanych z pieniędzmi – zasad dotychczas znanych tylko bogatym.

  

Chociaż biznes Roberta Kiyosaki związany jest z nieruchomościami i rozwijaniem małych firm, jego prawdziwym zamiłowaniem jest nauczanie. W swojej karierze dzielił podium z takimi sławami, jak: Og Mandino, Zig Ziglar i Anthony Robbins. Przesłanie autora nie pozostawia wątpliwości: „Stańmy się odpowiedzialni za swoje finanse, bo w przeciwnym razie, przez całe życie będziemy wykonywać cudze rozkazy. Albo po mistrzowsku panujemy nad pieniędzmi, albo jesteśmy ich niewolnikami”. Wykłady Roberta Kiyosaki obejmują, m. in., takie dziedziny, jak: inwestowanie w celu osiągnięcia wysokiego zwrotu nakładów, przy zachowaniu małego ryzyka; sposoby edukowania dzieci przygotowujące je do akumulowania majątku; zakładanie i sprzedawanie firm. Wszystkie zagadnienia poruszane przez autora mają jeden główny cel: „Pobudzić finansowy talent, który wszyscy posiadamy. Talent, który czeka na nasz sygnał”. Większość uczestników wychodzi z jego wykładów podekscytowana, niektórzy sfrustrowani, ale wszyscy bardzo poruszeni.

  

A oto jak ocenia pracę Roberta światowej sławy mówca i autor Anthony Robbins:
„Edukacyjna działalność Roberta Kiyosaki ma głęboki wydźwięk i dokonuje istotnych zmian w dotychczasowym życiu jego studentów. Oddaję cześć jego wysiłkom i namawiam do wykorzystania jego wiedzy”.

   


Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że w szkole nie nabywamy wiedzy o pieniądzach. Wynik tego jest taki, że ludzie uczą się pracować za pieniądze, ale nigdy nie uczą się jak to zrobić, aby pieniądze pracowały dla nich Robert Kiyosaki

   

  


GRY EDUKACYJNE ROBERTA KIYOSAKI

Większość ludzi spędza swoje życie w pogoni za pensją, podwyżkami i pewną pracą na etacie. Taki model życia jest wymuszany przez ludzkie pragnienia i strach Robert Kiyosaki

WIĘCEJ FILMÓW – KANAŁ NA YOUTUBE

polska witryna R. Kiyosaki: www.bogatyojciec.pl

6 thoughts on “Robert Kiyosaki – być bogatym czy biednym ojcem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Sztuka wzbogacania się (Wersja audio (Audio CD))
    • książka Armia cesarza (Wersja audio (Audio CD))