Energa straszy a Energetyczne Centrum edukujeEnerga
straszy a Energetyczne Centrum edukuje

 Ponieważ zmiany w Energetycznym Centrum są tak oczywiste na korzyść Klienta a oferta tej radomskiej firmy jest jedną z najkorzystniejszych na rynku można było się spodziewać, że baronowie energetyczni w Polsce prędzej czy później przestaną spokojnie siedzieć z założonymi rękoma.

Energetyczne Centrum (EC) oferuje dziś jedną z najniższych cen prądu na rynku i Gwarancję stałej ceny (BEZ PODWYŻEK) przez cały okres trwania umowy (2-3 lata). Dodatkowym zabezpieczeniem dla Klienta jest fakt, że Warunki Umowy z EC przewidują również obniżkę ceny za prąd w przypadku, gdyby na rynku była obniżka (choć to mało prawdopodobne) a EC wprowadziłoby lepszy cennik.

Ponieważ już od dawna nie ma się do czego doczepić jeśli chodzi o produkty Energetycznego Centrum do przewidzenia było, że miast merytorycznej batalii ze strony baronów energetycznych i uczciwej walki o Klienta, będziemy świadkami zagrywek psychologicznych rodem z politycznej sceny w myśl zasady: jeśli nic nie możesz zaoferować człowiekowi lepszego niż twój konkurent to zastrasz go ostrzegając przed czymkolwiek a wykreujesz się na jego wybawcę a on lojalnie zostanie przy tobie. Ta zasada zakłada jednak, że większość ludzi to idioci i nie będą w logiczny sposób w stanie rozróżnić co dla nich lepsze. Istna komuna, totalitaryzm.


Nie bójmy się powiedzieć głośno, że

w Energetycznym Centrum za prąd płaci się mniej!


Dlatego zamiast Klientów straszyć, zacznijmy edukować.


© Piotr Skubisz
Kupując  prąd w Energetycznym Centrum obniżają Państwo swoje rachunki za energię elektryczną
– mówi Grzegorz Bruski, wiceprezes Energetycznego Centrum SA. O spółce zrobiło się głośno w zeszłym roku, za sprawą nieuczciwych handlowców, którzy przy okazji podpisywania umów energii elektrycznej niezbyt rzetelnie informowali o ofercie Energetycznego Centrum. Firma przeszła proces gruntownych zmian i dziś oferta Energetycznego Centrum jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku. Mamy niższe ceny energii elektrycznej niż główni gracze na rynku. Nie boję się powiedzieć głośno, że u nas za prąd płaci się mniej. Niestety zaszliśmy za skórę niektórym naszym konkurentom tak bardzo, że zaczęliśmy się spotykać się z coraz większymi atakami. Jestem jak najbardziej za konkurowaniem, ale na zdrowych zasadach. Walczmy o jakość serwisu, ceny energii, ciekawe oferty usług dodanych, opiekę nad Klientem. To będzie z korzyścią dla rozwoju rynku i z korzyścią dla nas samych, bo starając się bardziej będziemy polepszać naszą efektywność. Ale na przykład straszenie podpisywaniem umów w domu jest bezzasadne. Oferowane przez nas produkty przynoszą bowiem wymierne korzyści naszym Klientom – podkreśla wiceprezes Energetycznego Centrum SA.

Od 2007 roku każdy ma prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Konkurencja na rynku energetycznym przynosi coraz większe korzyści odbiorcom indywidualnym. Na początku lipca czterech głównych dostawców prądu tzw. sprzedawców z urzędu*, obniżyło taryfy o średnio 4%. Czy taniej już być nie może?

Wystarczy zajrzeć do kalkulatora oszczędności na naszej stronie internetowej, żeby w prosty i szybki sposób sprawdzić, że można kupować tańszy prąd. Taki kalkulator można też znaleźć na stronie niezależnego organu jakim jest Urząd Regulacji Energetyki – mówi Grzegorz Bruski, wiceprezes Energetycznego Centrum SA. W odpowiedzi na spodziewaną obniżkę taryf u państwowych dostawców, już w czerwcu obniżyliśmy ceny o 5%, tak aby dać naszym nowym Klientom jeszcze większe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Gwarantujemy też niezmienną cenę przez okres nawet 3 lat a dodatkowo od czerwca również możliwość jeszcze większego obniżenia ceny już w trakcie trwania umowy. Takich podwójnych gwarancji nie daje obecnie żaden inny sprzedawca energii – dodaje Grzegorz Bruski.

Każdy, kto podpisze umowę poza placówką danego sprzedawcy (np. w domu) ma prawo do jej rozwiązania w ciągu 10 dni. Warto uważnie analizować przedstawiane nam oferty, tak by nie budziły one żadnych wątpliwości.

Możliwość zawarcia umowy we własnym domu jest wygodna dla Klienta, nie wymaga pośpiechu, daje czas na edukację w obszarze zmiany sprzedawcy prądu i wyjaśnienie oferty – mówi Grzegorz Bruski z Energetycznego Centrum SA.  Nasi konsultanci, którzy prowadzą sprzedaż door-to-door mają obowiązek rzetelnego informowania i odpowiadania na wszelkie pytania i wątpliwości potencjalnych Klientów. Nie sposób pomylić naszego konsultanta z przedstawicielem innej firmy, gdyż każdy z nich posiada identyfikator i pełnomocnictwo Energetycznego Centrum. Nasze dokumenty są bardzo czytelne i jasno oznaczone (mamy nawet różne kolory umów dla różnych produktów). Mamy trzystopniowy proces weryfikacji każdej podpisanej umowy. Dzwonimy do każdego Klienta, który podpisuje umowę z jednym z naszych przedstawicieli w terenie, w celu weryfikacji woli zmiany sprzedawcy i jeszcze raz informujemy o całej procedurze, w tym m.in. o dwóch fakturach, które otrzymuje każdy kto zdecyduje się na zmianę sprzedawcy – tłumaczy Grzegorz Bruski.

Obecnie po zmianie sprzedawcy energii, odbiorca otrzymuje dwie faktury: jedną za sprzedaż energii i drugą za jej dostawę. Opłata za przesył jest stała, więc kupując energię elektryczną po niższych stawkach, automatycznie obniżamy koszty związane z energią elektryczną w gospodarstwach domowych. Trwają już prace nad nowymi regulacjami, dzięki którym odbiorca po zmianie sprzedawcy będzie otrzymywał tylko jeden rachunek.

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej może przynosić wymierne korzyści. Energetyczne Centrum oprócz sprzedaży prądu ma w swojej ofercie również usługi dodatkowe m.in. abonamenty medyczne w renomowanej sieci prywatnych placówek opieki medycznej w preferencyjnych cenach. Każdy kto zdecyduje się na skorzystanie z dodatkowej oferty, musi podpisać oddzielną umowę na taki produkt i jest to całkowicie dobrowolne.

Nie straszmy ludzi podpisywaniem umów w domach, tylko edukujmy ich w zakresie przysługujących im praw – mówi Grzegorz Bruski, wiceprezes Energetycznego Centrum SA. Walka konkurencyjna powinna się odbywać na uczciwych zasadach, bez oczerniania działań innych firm.

 

*Enea SA, Energa – Obrót SA, PGE Obrót SA, Tauron 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Prawa sukcesu. Tom I i Tom II (Wersja audio (Audio CD))
    • książka DNA stresu (Wersja drukowana)