Lojalki Taurona sposobem na ucieczki klientów?Lojalki Taurona sposobem na ucieczki klientów?

 
Źródło: Tauron[/caption]

Od kilku miesięcy kolejni mieszkańcy strefy Taurona otrzymują specjalną ofertę.

Tauron oferuje prąd w cenie 0,3260 zł brutto/kWh w ofercie „Produkt Bezpieczny” lub 0,3247 zł brutto/kWh w ofercie „Produkt EkoOszczędny”.

Nie jest to zbyt wielka promocja zważywszy na fakt, że obecnie płacę 0,3339 zł brutto/kWh.

Skąd ta oferta? Czy to nam się opłaca?

Może już wiele osób wie, że od kilku lat możemy zmieniać sprzedawcę prądu w prosty sposób. Podobnie jak zmieniamy operatora telefonu stacjonarnego lub komórkowego czy telewizji satelitarnej. Wystarczy podpisać stosowną umowę i nasz nowy sprzedawca załatwi wszelkie formalności a my nie odczujemy tej zmiany fizycznie a jeśli dobrze przeanalizujemy oferty to możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset zł rocznie.

Zauważyć można, że najbardziej aktywnym sprzedawcą na rynku jest Energetyczne Centrum z Radomia. 9 na 10 klientów, którzy zmienili sprzedawcę energii elektrycznej skorzystało właśnie z oferty tej firmy.

Jak się okazuje, to właśnie od Taurona najwięcej klientów wyemigrowało do innego sprzedawcy. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna to już ponad 54 000 klientów opuściło Tauron a w sumie ponad 183 tysiące klientów indywidualnych oraz ponad 82.000 firm skorzystało ze zmiany sprzedawcy prądu.

Zobacz artykuł:
Ceny energii: Sprzedawcy zaczynają konkurować o klientów

Jak widać, zaczyna się w tym sektorze jeśli nie walka o Klienta to przynajmniej starania, które zmuszają dużych sprzedawców (Tauron, PGE, Energa, Enea, RWE) do przygotowania atrakcyjniejszych ofert. Czy aby na pewno?

Porównałem dokładnie najnowszą ofertę Taurona. Podane powyżej różnice cen mogą nas zachęcać do podpisania przesłanego przez Tauron „Wniosku o zawarcie umowy”. Musimy jednak dostrzec, że w obu proponowanych opcjach pojawia się opłata handlowa od drugiego roku w wys. 4,90 zł brutto/miesiąc a sama umowa wiąże nas z Tauronem na 3 lata. Czyli zaoszczędzone pieniądze na niższej cenie prądu i tak oddamy Tauronowi w opłacie handlowej. Niestety jest to zwyczajna lojalka w której Tauron blokuje Klienta na 3 lata i jak widać wcale nie oferuje nic nadzwyczajnego, o ile w ogóle można tu mówić o korzyściach.

Zobacz artykuł:
Tauron i tani prąd w promocji: płać mniej czyli więcej (przynajmniej na razie)

Lepiej prezentuje się choćby oferta wspomnianego Energetycznego Centrum w którym mamy cenę za prąd na poziomie 0,3149 zł brutto/kWh, umowa może być na 2 lub 3 lata. Możemy skorzystać również z innych atrakcyjnych usług (usługi medyczne, ubezpieczenie assistance), które jeszcze bardziej obniżą nam cenę energii do 0,3026 zł brutto /kWh. Owszem, tutaj również zapłacimy opłatę handlową, ale w wys. 2,46 zł brutto/mies.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że zarówno Tauron jak i Energetyczne Centrum gwarantują stałą cenę przez cały okres trwania umowy bez względu na podwyżki, których można spodziewać się w tym okresie. Jednakże tylko Energetyczne Centrum daje Gwarancję niskiej ceny w przypadku, gdyby (podobnie jak w lipcu tego roku) ceny prądu na rynku spadły. Czyli, jeśli ceny energii elektrycznej pójdą w górę i Tauron i EC gwarantuje utrzymanie cen z umowy, ale jeśli ceny prądu spadną to tylko EC obniży je nam a Tauronowi będziemy oddawać więcej pieniędzy.

 

Podsumujmy

Tauron
bez promocji

Tauron
Produkt Bezpieczny

Tauron Produkt EkoOszczędny

Energetyczne Centrum
sam prąd

Energetyczne Centrum
z innym produktem

Cena prądu PLN brutto za kWh

0,3339

0,3260

0,3247

0,3149

0,3026

Opłata handlowa przez cały okres trwania umowy w PLN

117,60

117,60

59,04 / 88,56

59,04 / 88,56

Długość trwania umowy

Czas nieokreślony

3 lata

3 lata

2 lub 3 lata

2 lub 3 lata

Stała cena przy podwyżkach

NIE

TAK

TAK

TAK

TAK

Obniżenie kosztów przy spadkach cen

NIE

NIE

NIE

TAK

TAK

Dodatkowe korzyści

BRAK

Kontakt w razie awarii*

Dostęp do innych atrakcyjnych usług i produktów

Domowe Assistance**

*W razie awarii sprzętu AGD, RTV lub instalacji elektrycznej Tauron poda nam kontakt do odpowiednich fachowców, co nie oznacza, że naprawę dostaniemy za darmo
🙂

** Za jedyne 14,90 zł miesięcznie mamy dostęp do szybkiej i sprawnej pomocy specjalistów z różnych dziedzin oraz pomocy w przypadku awarii w Twoim domu.

ZAKRES USŁUG DOMOWEGO ASSISTANCE:

 • Interwencja specjalistów: elektryka, hydraulika, szklarza, stolarza, ślusarza, dekarza, murarza, malarza, parkieciarza, glazurnika, technika systemów alarmowych i domofonowych.

 • Naprawa sprzętu AGD/RTV.

 • Naprawa komputerów.

 • Naprawa urządzeń grzewczych.

 • Naprawa urządzeń klimatyzacyjnych.

 • Pomoc przy: osuszaniu, sprzątaniu, wywozie i utylizacji zniszczonego mienia, dozorze, transporcie, przechowywaniu mienia, transporcie i hotelu dla osób poszkodowanych.

 • TO WSZYSTKO DO 1000 PLN łącznie na wszystkie świadczenia wynikające z jednego Zdarzenia assistance w miesiącu!


WIĘCEJ INFORMACJI O DOMOWYM ASSISTANCE:

http://www.ec.net.pl/oferta-dla-domu/domowe-assistance.html

 

3 thoughts on “Lojalki Taurona sposobem na ucieczki klientów?

 • 11 marca 2016 at 07:36
  Permalink

  Osobiście jestem przeciwnikiem wielkich koncernów i zapędach monopolowych, jak Tauron… Ostatnio przeglądnąłem oferty różnych dostawców energii elektrycznej i znalalazłem ciekawą firmę Axpo. Poprzez zmianę udało mi się nie tylko obniżyć rachunek za prąd, ale również mam poczucie, że wspomogłem nasze środowisko 🙂 100% energii, którą sprzedają, pochodzi ze źródeł odnawialnych. Zatem szukajcie nowych dostawców, bo korzyści są mnogie.

  Reply
 • 19 marca 2018 at 12:06
  Permalink

  Zrezygnowałam z taurona, a on parę tygodni później chce mi wmówić ,że wycofałam się z tej decyzji!!! Wpiera mi ,że wysłałam pismo o rezygnacji, które podsyłali mi i czekali aż podpisane odeślę. Nie zrobiłam tego, ale kto bogatemu zabroni udawać debila i twierdzą ,że jednak to zrobiłam.
  Wszędzie ostrzegają przed oszustami żeby zrobić zły PR konkurencji , a jak się człowiek chce od nich uwolnić to nie tak łatwo. Życzcie mi powodzenia lub podpowiedzcie jak się ich pozbyć.

  Reply
 • 14 maja 2018 at 18:46
  Permalink

  Mam ubezpieczony dom od nagłych wypadkow, podczas burzy spalił się telewizor,ubezpieczyciel wypłaci mi odszkodowanie. Czy w takim razie moge jeszcze zglosić usterkę do serwisanta z Tauronu.?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Polecana książka

  • książka Zatrudnianie pracowników – zmiany w 2016 (Wersja audio (MP3))
  • książka Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku (Wersja audio (Audio CD))