ZMIANA SPRZEDAWCY PRĄDU – CO ZYSKAM, CO TRACĘ ?
W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić życie bez korzystania z dobrodziejstw jakie daje nam energia elektryczna. Lodówki, pralki, telewizory i inny sprzęt RTV, to przedmioty naszego codziennego użytku, które działają na prąd i póki co nie ma na to innej alternatywy 🙂

Zużywamy coraz więcej prądu mimo iż produkowane są coraz bardziej oszczędne urządzenia, żarówki itp. Pojawiają się w naszych domostwach nowe sprzęty ułatwiające lub ubogacające nam życie: zmywarki, suszarki, kuchenki i piece elektryczne, roboty kuchenne, tostery i inne z rodziny AGD, które bez prądu również obejść się nie mogą. Przybywa również mieszkań i domostw ogrzewanych elektrycznie lub w których montowane są klimatyzacje a jedno i drugie niesie za sobą ogromne zużycie energii elektrycznej a tym samym wpędza nas w coraz większe koszty.

Energia elektryczna, jak widać, jest w każdym domu wręcz niezbędna.

Tymczasem na rynku obserwujemy coraz większą walkę o Klienta. Możemy bowiem w bardzo łatwy sposób zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Skończył się monopol na sprzedaż prądu i swobodnie możemy wybierać wśród firm podobnie jak to czynimy przy zmianie operatora telefonii stacjonarnej czy komórkowej, telewizji kablowej i satelitarnej.

Warto dokładnie przyglądać się tym ofertom. Mnóstwo informacji znajdziemy w Internecie lub uzyskamy telefonicznie dzwoniąc do poszczególnych oferentów ale każdy chwali swoje 🙂

Musimy zatem dokładnie robić bilans zysków i ewentualnych strat wybierając to co dla nas najlepsze.

Ponieważ ceny energii elektrycznej w Polsce są regulowane i ustalane przez Urząd Regulacji Energetyki (URE) a widełki (zakres cen) są dość wąskie, sprzedawcy niestety nie poszaleją nęcąc nas spektakularnymi obniżkami. Dopóki nie zmieni się prawo w naszym kraju w tej materii zapomnijmy o super promocjach cenowych na sprzedaż energii elektrycznej. Jeśli zaś ktoś proponuje nam oszczędności na poziomie wyższym niż kilka procent to jestem pewien, że albo nie wie co mówi, albo świadomie wprowadza nas w błąd i kryje się za tym jakieś oszustwo, jakiś przekręt.

CENY PRĄDU W POLSCE SĄ REGULOWANE PRZEZ (ICH POZIOM USTALA) URE.

Niemniej sprzedawcy prądu szukają innych rozwiązań, które mają zachęcić nas, konsumentów, do wybrania oferty tej a nie innej. I bardzo dobrze, niech się biją o nas J Oferują m.in. różne gwarancje (Gwarancja Niskiej Ceny, Gwarancja Stałej Ceny). Należy uważać na pułapki.

W ubiegłym roku niektórzy sprzedawcy energii elektrycznej (np. Tauron) obiecywali swoim klientom za podpisanie tzw. „lojalki” (pisałem o tym tutaj) Gwarancję Stałej Ceny. Wiele osób się skusiło bo ofertę otrzymywali pocztą do domów. Wystarczyło podpisać i odesłać. W ten sposób Tauron zapewnił sobie lojalność tych klientów, bowiem za odejście przed zakończeniem czasu trwania umowy trzeba słono zapłacić. Jak wiemy, z początkiem nowego roku, URE zaskoczyło nas obniżką cen prądu i podwyżką cen gazu (nie ważne czy ta obniżka to raczej kiełbasa wyborcza czy nie J ). Co z klientami Taurona, którym zagwarantowano stałą cenę na kilka lat? No cóż, nie gwarantowano im obniżki cen a jedynie stałą cenę. Zabezpieczono ich przed podwyżkami ale nie obiecywano obniżki w sytuacji takiej jaka ma miejsce obecnie. Pułapka i to niemiła.

O wiele atrakcyjniejsze jest dla nas połączenie Gwarancji Stałej Ceny (nie będzie drożej) z Gwarancją Niskiej Ceny (będzie taniej jeśli ceny spadną).

Jedyną firmą na rynku oferującą jednocześnie obie gwarancje jest Energetyczne Centrum z Radomia.
Nie musisz bać się podwyżek przez cały okres trwania umowy (2 lub 3 lata) i możesz spać równie spokojnie jeśli ceny prądu spadną bo Twoje rachunki będą mniejsze – obniżą Tobie cenę prądu (jak na rysunku powyżej – źródło:  www.ec.net.pl).

JAKIE INNE KORZYŚCI OFERUJĄ SPRZEDAWCY?

Ponieważ tylko Energetyczne Centrum oferuje obie Gwarancje opisane powyżej, i już tylko z tego powodu oferta tej firmy jest najbardziej dla nas atrakcyjna i bezpieczna, a pakiet dodatkowych korzyści (stale rozwijanych) dla swoich Klientów jest najbogatszym w stosunku do konkurencji w całym kraju, pozwólcie, że pokażę Wam te opcje warte naszej uwagi bo sam dla siebie chcę tego co najlepsze, najkorzystniejsze, dlaczego więc miałbym pokazywać Wam to co byle jakie, średnie lub takie sobie. 🙂

Klienci Energetycznego Centrum mają bardzo konkretne i wymierne korzyści:
1. Jedną z najniższych cen prądu w Polsce.
2. Gwarancję Stałej Ceny (nie będzie drożej) przez cały okres trwania umowy.
3. Gwarancję Niskiej Ceny (będzie taniej, jeśli URE obniży ceny).
4. Profesjonalną opiekę medyczną (współpraca z LUX MED.): badania i konsultacje u lekarzy specjalistów i wiele innych korzyści (zobacz szczegóły tutaj) – taniej nawet o 50% niż w samym Lux Medzie.
5. Domowe Assistance: Dostęp do szybkiej i sprawnej pomocy specjalistów z różnych dziedzin oraz pomocy w przypadku awarii w Twoim domu (zobacz szczegóły tutaj).
6. KARTĘ KORZYŚCI, a w niej:
– 20% rabatu na zakupy w sklepie www.womanonline.pl
– 10% rabatu na wycieczki na portalu www.ec.justaway.com
– Dodatkowe rabaty na zabiegi stomatologiczne przy ofercie LUX MED
– Pierwszeństwo w dostępie do ofert specjalnych!

Jak widać sprzedawca energii elektrycznej – Energetyczne Centrum z Radomia – dba o nasze zdrowie, bezpieczeństwo, nasze kieszenie, jakość usług i kompleksową obsługę bez zbędnych formalności w prosty, przejrzysty i uczciwy sposób.

Dobrze wiemy, że taniej nas kosztować będzie Internet, telefon i telewizja zakupiona w pakiecie u jednego sprzedawcy niż gdybyśmy mieli korzystać z tych usług opłacając kilka różnych firm. Po co przepłacać? To oczywiste. Podobnie jest z ideą kompleksowej obsługi Klienta, gdzie umowa sprzedaży prądu to dopiero początek troski o nas – konsumentów. Któż z nas nie ma dosyć: podwyżek, pogoni za lepszym jutrem, lepszą pracą, lepszą płacą, lepszym zdrowiem i tysiącem innych spraw, które zabierają nam coraz więcej czasu i pieniędzy?

W nowym roku warto pomyśleć o ułatwieniu sobie życia i rozważyć zmianę sprzedawcy energii 🙂 Polecam, Dawid Sarysz, www.sarysz.pl

 

2 thoughts on “ZMIANA SPRZEDAWCY PRĄDU – CO ZYSKAM, CO TRACĘ ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Trening trenera (Wersja audio (Audio CD))
    • książka Planuj i bogać się (Wersja elektroniczna (PDF))