Zadłużone gminy do likwidacji…?

Ostrowice, niewielka gmina położona w województwie zachodniopomorskim, to najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Pod koniec 2017 roku jej dług wynosił ok. 50 mln złotych. Samorząd nie ma żadnych możliwości na poprawienie swojej sytuacji, dlatego rząd zapowiedział, że dług przejdzie na Skarb Państwa, a gmina zostanie podzielona pomiędzy dwiema sąsiednimi na początku 2019 roku.

Emil: Zależy jak na to patrzeć. Gmina zostanie podzielona ale drogi zostaną. Nie mówię że zadłużenie jest dobre jest bardzo źle ale chociaż coś robili a teraz problem przerzucili na innych. Nie wiem jak jest w Warszawie czy Wrocławiu ale takim Wałbrzychu jak się jedzie do pracy to czasem STRACH o życie bo jedzie się po takich dziurach I trzeba jechać salonem ale no tak kto myśli o Polsce B.

Dawid Sarysz: Owszem, trzeba remontować, ale najczęściej zanim spłaci się dług powstały przez taką „inwestycję” remontu drogi to jest ona ponownie do remontu. Długi napędzają długi. Znamy przypadki włodarzy, którzy zaciągają pożyczki w parabankach i NIKT im za to nic nie robi! Zero odpowiedzialności niemal. Budują baseny, które już z założenia są nierentowne i wiadomo, ze miasto oprócz spłacania długu na budowę czy remont basenu będzie musiało STALE dopłacać do jego normalnej eksploatacji. W urzędach i we władzach nie siedzą biznesmeni, tylko ludzie, którzy o biznesie najczęściej nie mają pojęcia. Rozdają nie swoje pieniądze, zaciągają długi, które potem trudno spłacać, żebrają o kasę z UE, województwa, powiatu czy państwa… i chrzanią o inwestycjach, ale to są co najwyżej inwestycje wizerunkowe a nie takie, które w myśl biznesu mają przynieść wymierną korzyść finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Polecana książka

    • książka Jak być kobietą zadbaną finansowo (Wersja elektroniczna (PDF))
    • książka Zrobię to dzisiaj! (Wersja elektroniczna (PDF))